Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku
porady prawne dame kontaktowe

ustawa o PIP o inspektoracie dane kontaktowe

aktualności porady prawne poradnik pracodawcy wypadki Programy prewencyjne konkursy budownictwo rolnictwo oferty i przetargi praca w OIP




Główny Inspektorat Pracy

Biuletyn Informacji Publicznej

Szczecin Gdańsk Olsztyn Białystok Zielona Góra Wrocław Opole Katowice Kraków Rzeszów ŁódŸ Kielce Lublin Bydgoszcz Poznań Warszawa


Okręgowe Inspektoraty Pracy





kalendarz wydarzeń prewencyjnych
banner KWP
banner KWP
banner KWP

Niebezpieczne prace na wysokości (08/08/2007)



Podczas kontroli przeprowadzonych w lipcu 2007, inspektor pracy stwierdził 3 przypadki wykonywania robót dachowych (na dachach dwuspadowych) przez pracowników nie posiadających środków chroniących przed upadkiem z wysokości.

W dniu 27 lipca 2007 r. pracownicy spółki Sambud w Białymstoku prowadzili prace remontowe dachu na budynku Urzędu Miejskiego w Wysokiem Mazowieckiem. W trakcie wykonywania prac:

  • związanych z rozbiórką komina na dachu budynku, pracownicy wykonujący prace rozbiórkowe przy użyciu młota udarowego, znajdowali się na pomoście roboczym rusztowania typu „Warszawa”, bez wyposażenia w środki ochrony indywidualnej lub ochrony zbiorowej (balustrad), zapobiegających przed upadkiem z wysokości, zarówno z rusztowania, jak i dachu budynku





  • remontowych dachu budynku, pracownicy znajdowali się na dachu bez wyposażenia w środki ochrony indywidualnej, zapobiegających przed upadkiem z wysokości.








W tym samym dniu firma BirkBud prowadziła prace na dachu dwuspadowym budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kruczej. W trakcie wykonywania prac na dachu budynku, dwaj pracownicy nie byli wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, zapobiegające przed upadkiem z wysokości.






W związku z naruszeniem przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy przy robotach budowlanych wydane zostały 3 decyzje wstrzymania prac. W stosunku do kierowników budów zastosowano postępowanie mandatowe – nałożono 2 mandaty w wysokości 1000zł.

‹‹ powrót



strona główna | aktualności | kontakt | porady prawne

© Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku